• 0.000000lag
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
  • 0.000000lag
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 533 655 147
Zapytaj o kurs dla siebie

Wyślij
Wiadomość wysłana!

Angielski dla seniorów, czyli nigdy nie jest za późno na naukę

Bujany fotel i ciepłe kapcie już nie są atrybutami seniora. Dzisiaj osoby starsze chcą jak najdłużej pozostać aktywne i maksymalnie wykorzystać czas na emeryturze. Czy to dla nich dobry moment na rozpoczęcie przygody z językiem angielskim? Czas obalić stereotyp, że nauka języków obcych to przywilej tylko młodego pokolenia. Seniorzy udowadniają, że też są the best!

Starszy mężczyzna

»Angielska Wioska w Polsce - sprawdź«

Język angielski dla seniorów – jak uczy się osoba starsza?

Przyjęło się myślenie, że osoby młodsze niemal w ekspresowym tempie potrafią przyswoić nowy język, a ich mózg to gąbka, która chłonie nowe słownictwo. Natomiast seniorzy napotykają problemy, gdy chcą nauczyć się języka obcego. Czy to prawda? Chcąc zgłębić temat, trzeba poznać różnicę między przyswajaniem języka a jego świadomą nauką. Dzieci, które zaczynają komunikować się ze światem, z łatwością „czerpią” z języka, który ich otacza. Ich zdolność do przyswajania kończy się jednak wraz z dojrzewaniem. Dorośli natomiast uczą się języka i jest to świadomy proces.

A co z osobami starszymi? Ich mózg z czasem musi zmierzyć się z takimi problemami jak pogorszenie pamięci, czy spowolnienie przetwarzania informacji, ale to nie oznacza, że nauka angielskiego dla seniorów to zły pomysł. Poznawanie nowych słówek to doskonałe ćwiczenie dla mózgu i sposób na stymulację pamięci. Utrzymanie mózgu w dobrej kondycji powinno być priorytetem dla każdego seniora. Nauka języka z pewnością sprawi, że mózg nie będzie się nudził.

Język angielski dla seniorów – dlaczego ważna jest motywacja?

Bywa i tak, że seniorom brakuje wiary w swoje możliwości nauki języka angielskiego. Ulegają przekonaniu, że dla nich jest już za późno. Nic bardziej mylnego! Ich przewagą jest to, że mogą czerpać radość z nauki języka i nie jest to, tak jak w przypadku młodych ludzi, kolejny obowiązkowy przedmiot w szkole. Kluczowa jest tutaj motywacja. Seniorzy poświęcają tyle czasu na naukę, ile chcą. To dla nich wyzwanie, które staje się źródłem dużej satysfakcji. Dobrym sposobem jest wyznaczenie sobie celów i konsekwentna ich realizacja.

Dzisiaj świat komunikacyjnie bardzo się skurczył. Z językiem angielskim można zetknąć się na każdym kroku. Seniorzy odkrywają świat i dużo podróżują. Stykają się także z nowymi technologiami. Nauka języka angielskiego dla seniorów to także okazja do nawiązania nowych przyjaźni i spędzenia czasu w miłej atmosferze.

»Przełam barierę językową w 6 dni«

Kurs języka angielskiego dla seniorów – jaki sposób nauki wybrać?

Obecnie kurs angielskiego dla seniorów nie jest już niczym zaskakującym. Istnieje wiele możliwości nauki i każdy może wybrać taki typ zajęć, który będzie dla niego najlepszy. Przyjrzyjmy się kilku propozycjom:

- Uniwersytet Trzeciego Wieku – seniorzy chętnie opuszczają zacisze swoich domów i spędzają czas na zajęciach w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie coraz częściej znaleźć można lekcje języka angielskiego.

- nauka języka angielskiego w szkołach językowych – zajęcia, których tempo nauki dostosowane jest do seniorów i ich znajomości języka. To doskonała okazja na poznanie zwrotów potrzebnych do podstawowej komunikacji w hotelu, restauracji lub sklepie.

- indywidualne lekcje języka angielskiego dla seniorów – ich plusem jest to, że uwaga nauczyciela skupia się tylko na jednej osobie. Pozwala to na indywidualny dobór materiałów do nauki i dostosowanie tempa pracy do konkretnej osoby. Postępy w nauce są widoczne bardzo szybko, a to motywuje do dalszego poznawania języka obcego.

- nauka angielskiego dla seniorów online – coś dla osób, którym niestraszne są nowinki technologiczne. Kursy te bazują na dedykowanych platformach online. Dodatkowym wsparciem w nauce mogą być również aplikacje na telefon. Na ich temat więcej piszemy w artykule Aplikacje wspomagające naukę angielskiego.

- kursy językowe w Anglii – przykład tego, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Taki kurs to nie tylko okazja do ciągłych rozmów w obcym języku, ale także możliwość poznania nowej kultury i obyczajów.

»Angielska Wioska w Polsce - sprawdź«

Jeżeli masz pytanie odnośnie programu Angloville, chcesz skonsultować swój poziom językowy – skontaktuj się z nami! ?

[]
1 Step 1
Imię
no-icon
Telefon
icon-phone
Wiadomośćmore details
0 /

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder