4 gry planszowe, które pomogą Tobie i Twojemu dziecku w nauce angielskiego

Pewnie już nie raz słyszeliście, że nauka angielskiego najlepiej odbywa się poprzez zabawę oraz gry. Dlatego też mają one swoje miejsce w harmonogramie Angielskich Wiosek. Dzisiaj przedstawiamy Wam planszówki, w które możecie grać również po angielsku, ćwicząc swoją komunikację, wymowę, a nawet przypominać gramatykę :) Idealne na leniwe popołudnia czy wieczory. 

Obozy językowe 7-19 lat. Sprawdź >>>

Scrabble

Gra powstała w 1938 roku i zdecydowanie jest pozycją numer jeden na tle wszystkich gier edukacyjnych. To gra dla 2, 3 lub 4 graczy. Przypomnijmy zasady - każdy gracz otrzymuje określoną liczbę płytek z literami. Każdej literze przypisana jest pewna ilość punktów, a zadaniem uczestników jest ułożenie wyrazu z otrzymanych płytek. Warto mieć przy sobie dobry słownik! Przypomina to trochę budowanie krzyżówki. Dlatego więc wielu pedagogów uważa, że zalety gry w Scrabble należy wykorzystać w nauczaniu szkolnym.

5 sekund

Gra 5 sekund ma bardzo proste reguły. Należy rozstawić planszę, rozdać pionki i przygotować karty z pytaniami (najlepiej ułożyć je tak, aby były zakryte). Gracze powinni ustawić swoje pionki na polu startowym. Najmłodszy gracz (lub inna osoba) rozpoczyna, a gracz sąsiadujący odczytuje pytanie i gdy tylko kończy je czytać uruchamia czasomierz, który odmierza 5 sekund. Gracz, który nie odpowie na pytanie w ciągu 5 sekund traci kolejkę. W grze dostępne są również karty “Następny” oraz “Zmiana”, które pozwalają przekazać aktualne pytanie innemu graczowi lub zmienić je. Wygrywa ten z graczy, który dotrze pionkiem do mety. Poprawna odpowiedź umożliwia przesunięcie pionka o pole w kierunku mety. Gra 5 sekund cieszy się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić – dostarcza wielu emocji, bywa dynamiczna i nieprzewidywalna :)
Obozy językowe 7-19 lat. Sprawdź >>>

Gorący ziemniak

To niezwykle absorbująca planszówka, która stawia na proste zasady i zmusza do myślenia pod presją, zapewniając doskonałą, rozwijającą rozrywkę dla wszystkich. Polega na opowiadaniu na zadane pytania trzymając w dłoniach gorącego ziemniaka. Po odpowiedzeniu na pytanie ziemniak zostaje przekazany następnemu graczowi, który udziela odpowiedzi na to samo pytanie. Runda kończy się w momencie, w którym bączek odliczający czas się zatrzyma. W grze liczy się nie tylko szybkość odpowiedzi, ale i refleks oraz dobry chwyt. Trzymanie ziemniaka jest niezbędne do tego, by udzielać odpowiedzi. 

Story Cubes

Nie jest to dosłownie gra planszowa, ale z pewnością zasługuje na uznanie. W pudełku Story Cubes znajdziemy 9 plastikowych kostek. Na ich ściankach nie ma jednak tradycyjnych kropek, a obrazki na podstawie których uczestnicy rozgrywki układają historie. Pierwsza osoba tworzy pierwsze zdanie zainspirowane obrazkiem, kolejna rzuca kostką i buduje kolejne zdanie historii. Zabawa może trwać bez końca, a graczy ogranicza jedynie ich własna wyobraźnia. Story Cubes świetnie sprawdzą się jako powtórka wszelkich struktur gramatycznych - czasów, trybów warunkowych, strony biernej itd. Grę można zawsze mieć ze sobą w kieszeni. 

Nie masz pewności jaki kurs jest dla Ciebie? Skontaktuj się!

Jeżeli masz pytanie odnośnie programu Angloville – skontaktuj się z nami!

1 Step 1

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right